İstanbul Kartal’da Mazot Hırsızlığı

İstanbul Kartal’da Mazot Hırsızlığı

350 225 Eren Teknik Otomotiv Yakıt Güvenlik ve Koruma Sistemleri

İstanbul’da park halindeki tırın deposundan 600 litre mazot çaldılar.

İstanbul Kartal’da tır deposundan 20 bin TL’lik mazot hırsızlığı, gece saatlerinde park halindeki bir tırın yanına otomobil ile yanaşan şahıs ya da şahıslar tarafından yapıldı. Tırdan 600 litre yakıtın varillere ikmal edildiği anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Hırsızlığa uğrayan tır sahibi ile yapılan röportajda depo kapağının kırılıp içerisindeki kilitli kısmın tornavida yardımıyla delinmesiyle birlikte depodaki yakıtın çalındığı belirtildi. Yaşanılan hırsızlık vakasında 600 litre yakıtının çalındığını ifade eden kullanıcı büyük bir zarara uğradığını belirtti.

Mazot Hırsızlıkları Nasıl Önlenir ?

Eren Teknik Otomotiv A.Ş. bünyesinde kurulan Fuel Guard Yakıt Güvenlik Sistemleri markası ile yakıt hırsızlıkları tamamen önlenmektedir. Yakıt güvenlik kilidi, yakıtın geri çekilmesini engelleyen sistemde ileri teknoloji olarak üretilmiştir.

DEPO YAKIT KİLİDİ ÖNCESİ SONRASI

DEPO YAKIT KİLİDİ ÖNCESİ SONRASI

Sistem Nasıl İşliyor?

Korumasız bir yakıt deposunda, depo kapağı kırılıp içerisine hortum veya huni benzeri aletler ile içindeki yakıtın dışarı alımı gerçekleştirir.

Yakıt güvenlik kilidi ise aracın yakıt depo dolum boğazına sabitlenir ve özel vidalarla sabitlenir. Anti-sifon yapısı sayesinde içine herhangi bir aletin sarkıtılmasını engelleyip yakıt ikmalini imkânsız kılmaktadır.

Neden Yakıt Güvenlik Ekipmanları Kullanılmalıdır?

Yakıt maliyetlerinin hızla arttığı son dönemlerde yakıtın güvenliğini de sağlamak elzem hale gelmiştir. Yakıtın değerli oluşuyla birlikte yakıt hırsızlık vakalarında da ciddi artış gözlenmiştir. Özellikle filo araç sahibi işletmelerin daha çok zarara uğradığı bu vakalar kısa ve uzun vadede çok ciddi rakamlara varan kayıplara yol açmaktadır.

Kendini kısa sürede amorti eden yakıt güvenlik ekipmanları, Eren Teknik garantisinde müşterilerine uygun fiyata yüksek kaliteli hizmet olarak sunulmaktadır.